Nr Ref. 95/2018/WZ.2

Warszawa
Projektant układów mikrofalowych

PROJEKTANT UKŁADÓW MIKROFALOWYCH (K/M)

Biuro Systemów Radiolokacyjnych - Dział Urządzeń Mikrofalowych

Miejsce świadczenia pracy: PIT-RADWAR S.A., WARSZAWA, ul. Poligonowa 30

Wymiar etatu: pełny

Opis stanowiska:

  • projektowanie anten oraz elementów mikrofalowych przeznaczonych do podzespołów i urządzeń finalnych (filtry, cyrkulatory, sprzęgacze, dzielniki mocy),
  • realizacja prac uruchomieniowych elementów mikrofalowych,
  • opracowywanie metodyki badawczej i pomiarowej w zakresie pomiaru anten oraz elementów mikrofalowych,
  • udział we wdrożeniu i eksploatacji projektowanych i konstruowanych podzespołów oraz prowadzenie lub udział w badaniach prototypowych, próbach technologicznych i badaniach zdawczo-odbiorczych,
  • udział w opracowywaniu: projektów wstępnych, koncepcyjnych, wytycznych konstrukcyjnych, warunków technicznych oraz współpraca przy opracowywaniu dokumentacji konstrukcyjnej.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: elektronika, radiokomunikacja, radioelektronika lub pokrewne,
  • znajomość zagadnień związanych z elektromagnetyzmem, np.: projektowanie anten, zagadnienia propagacji fal radiowych, projektowanie biernych i/lub aktywnych układów mikrofalowych, zagadnienia kompatybilności elektromagnetycznej (EMC),
  • umiejętność obsługi pakietów obliczeniowych, takich jak Matlab oraz symulatorów elektromagnetycznych np.: CST Microwave Studio, QWED Quickwave, FEKO, AWR Microwave Office,
  • umiejętność obsługi aparatury pomiarowej takiej jak: wektorowy analizator obwodów (VNA), analizator widma, generatora sygnałów,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikację i czytanie dokumentacji technicznej,
  • zdolności komunikacyjne oraz umiejętność pracy w interdyscyplinarnym zespole,
  • chęć nauki i poszerzania swoich umiejętności,
  • prawo jazdy kategorii B.

  • doświadczenie w projektowaniu, uruchomieniu i pomiarach elementów mikrofalowych.

Aplikacje zawierające CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać poprzez formularz „APLIKUJ” znajdujący się pod ogłoszeniem na oficjalnej stronie internetowej PIT-RADWAR S.A. w zakładce KARIERA (www.pitradwar.com/kariera), lub składać osobiście w siedzibie Spółki w Warszawie przy ul. Poligonowa 30, z dopiskiem Biuro Kadr – Dział Rozwoju, Szkoleń i Rekrutacji oraz Nr Ref. 95/2018/WZ.2, w terminie do dnia: 10.02.2019 r.