Nr ref. 41/2019

Warszawa
Główny Księgowy/Dyrektor Biura Księgowości (K/M)

GŁÓWNY KSIĘGOWY/DYREKTOR BIURA KSIĘGOWOŚCI (K/M)

Miejsce świadczenia pracy: PIT-RADWAR S.A., WARSZAWA, ul. Poligonowa 30

Wymiar etatu: pełny

Opis stanowiska:

  • odpowiedzialność za prowadzenie pełnej księgowości (podatki i rachunkowość) dużej spółki z branży zbrojeniowej, zgodnie z aktualnymi wymogami prawa i przyjętą polityką rachunkowości;
  • nadzór nad poprawnością i terminowością kalkulacji i sporządzania deklaracji podatkowych spółki (w szczególności VAT, CIT, PCC, JPK) oraz podatków majątkowych;
  • odpowiedzialność za terminowe (ustawowe i umowne) sporządzanie jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych oraz pakietów w wartości godziwej według przyjętych przez spółkę standardów;
  • nadzór nad sporządzaniem raportów finansowych oraz raportów dla instytucji zewnętrznych (GUS, banki, itp.);
  • współodpowiedzialność za politykę rachunkowości, udział w tworzeniu procedur i regulaminów wewnętrznych, usprawnianie procesów księgowych;
  • przygotowywanie materiałów na cele audytów, bieżąca obsługa audytorów wewnętrznych i zewnętrznych, współpraca z doradcami;
  • bieżąca współpraca z Zarządem Spółki w zakresie merytorycznego wsparcia w obszarze księgowo-podatkowym;
  • nadzór nad pracą podległej komórki organizacyjnej (Biuro Księgowości).

Wymagania:

  • minimum 5-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w obszarze finansowo-księgowym (preferowany obszar – firma produkcyjna);
  • wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse, ekonomia)
  • znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej, ustaw podatkowych oraz KSH głównie w zakresie spółek akcyjnych;
  • znajomość metod kalkulacji oraz rozliczania kosztów produkcji i prac badawczo-rozwojowych;
  • znajomość rozliczania kontraktów długoterminowych;
  • praktyka w zakresie rozliczania dotacji (celowe, badawczo-rozwojowe, restrukturyzacyjne, itp.);
  • umiejętność rozliczania działalności socjalno-bytowej;
  • znajomość systemów klasy ERP;
  • doświadczenie z procesu wdrażania zintegrowanego systemu klasy ERP;
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
  • bardzo dobre umiejętności interpersonalne i organizacyjne;
  • wysoka kultura osobista.

  • znajomość systemu klasy ERP – Microsoft Dynamics AX 2009 lub wyższej wersji oprogramowania;
  • posiadanie certyfikatu księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych;
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • umowę o pracę;
  • stały rozwój kwalifikacji zawodowych;
  • pracę wśród profesjonalistów;
  • opiekę medyczną;
  • dofinansowanie do karty Multisport;
  • dofinansowanie do wypoczynku.

Aplikacje zawierające CV prosimy przesyłać poprzez formularz „APLIKUJ” znajdujący się pod ogłoszeniem na oficjalnej stronie internetowej PIT-RADWAR S.A. w zakładce KARIERA (www.pitradwar.com/kariera), lub składać osobiście w siedzibie Spółki w Warszawie przy ul. Poligonowa 30, z dopiskiem Biuro Kadr – Dział Rekrutacji i Rozwoju oraz Nr ref. 41/2019 w terminie do dnia: 26.05.2019 r.