PIT-RADWAR S.A. zaprasza na MSPO 2019

W dniach 3-6 września 2019 roku, w Kielcach odbywa się XXVII edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. PIT-RADWAR S.A., podobnie jak w latach ubiegłych zaprezentuje swoją ofertę w ramach ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej, mającej tytuł Partnera Strategicznego imprezy.

Na tegorocznych targach spółka prezentować będzie:

  • zdolną do przerzutu stację radiolokacyjną BYSTRA,
  • samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD,
  • antena IFF dla radaru Patriot,                                                                                            
  • urządzenia systemu Mark XIIA - Interrogatory (IKZ-50P, ISZ-50, IDZ-50 i transpondery (TRL-50, TRN-50),
  • system zarządzania walką szczebla batalionu ROSOMAK BMS,
  • holowaną armatę przeciwlotniczą - AG-35.

ZDPSR BYSTRA przeznaczona jest do wykrywania i wskazywania celów w przeciwlotniczych zestawach krótkiego zasięgu stosowanych do osłony taktycznych ugrupowań bojowych przed środkami napadu powietrznego. To w pełni półprzewodnikowy radar wielofunkcyjny i wielozadaniowy o wszechstronnych możliwościach i zastosowaniach, posiadający zdolność wykrywania i śledzenia typowych zagrożeń  powietrznych jak samoloty bojowe i śmigłowce (również w zawisie), pocisków rakietowych, a także  bezpilotowych statków powietrznych oraz granatów moździerzowych.

Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD jest przeznaczony do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bliskich odległościach i małych wysokościach przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych bliskiego zasięgu. SPZR POPRAD może być stosowany do osłony kolumn wojsk, miejsc postoju, stanowisk dowodzenia i zgrupowań, oraz lotnisk, portów, zakładów przemysłowych, węzłów komunikacyjnych itp. przed uderzeniami środków napadu powietrznego.

Antena IFF dla radaru Patriot to opracowana i wyprodukowana w PIT-RADWAR S.A. antena identyfikacji swój – obcy przeznaczona do zaimplementowania w radarach systemów przeciwlotniczych Patriot firmy Raytheon. Antena stanowi przykład efektywnej, polsko - amerykańskiej współpracy przemysłowej w globalnym łańcuchu dostaw. 

Rodzina interrogatorów (urządzeń zapytujących) systemu IFF Mark XIIA produkcji PIT-RADWAR obejmuje trzy typy interrogatorów – IDZ-50, ISZ-50 oraz zgłoszony do nagrody Defender IKZ-50P – przeznaczone odpowiednio do współpracy z systemami obrony przeciwlotniczej dalekiego, średniego i krótkiego zasięgu. Pierwsze dwa zapewniają identyfikację w modach 1, 2, 3/A, C, S oraz szyfrowanych modach 4 i 5 (do poziomu 2); ze względu na specyfikę zastosowań, IKZ-50P obsługuje tylko mody 4 i 5.Wszystkie urządzenia wykorzystują najnowocześniejsze technologie cyfrowe, zapewniające błyskawiczną i wiarygodną identyfikację, wysoką niezawodność oraz interoperacyjność. Bezpieczeństwo teleinformacyjne w modzie 5 zapewnia współpraca z szyfratorami zgodnymi ze standardem DoD AIMS 04-900A Option B. Modułowa konstrukcja i możliwość aktualizacji oprogramowania umożliwiają rozszerzanie funkcjonalności wszystkich urządzeń wraz z ewolucją standardów IFF i SSR.

Rodzina transponderów (urządzeń odzewowych) systemu IFF Mark XIIA obejmuje dwa typy transponderów – transponder lotniczy TRL-50 oraz transponder naziemny TRN-50.

Rosomak BMS przeznaczony dla batalionów uzbrojonych w kołowe transportery opancerzone (KTO Rosomak) ma tworzyć podstawę, dla przyszłej architektury dowodzenia i wymiany danych w Wojskach Lądowych. To system zapewniający świadomości sytuacyjną na wymagającym, współczesnym, sieciocentrycznym polu walki. PIT-RADWAR jest Liderem Technicznym Konsorcjum. 

Na zewnętrznej ekspozycji spółka PIT-RADWAR zaprezentuje holowaną armatę przeciwlotniczą AG-35. Armata przeciwlotnicza AG-35 kal. 35 mm jest środkiem ogniowym przeznaczonym do pracy w baterii przeciwlotniczej. Służy do zwalczania środków napadu powietrznego, zwłaszcza samolotów, śmigłowców, rakiet skrzydlatych i środków bezpilotowych na bardzo małych, małych i średnich wysokościach (na dystansie do 5,5 km i pułapie do 3,5 km. Maksymalna prędkość zwalczanych celów wynosi przy tym 600 m/s.). Armata może także zwalczać lekko opancerzone cele lądowe i nawodne.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska – hala C, strefa 4.

Do zobaczenia na MSPO 2019!


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.