PIT-RADWAR S.A. podpisał umowę na modyfikację i naprawę urządzeń kierowania uzbrojeniem Zenit P i Zenit B

W dn. 14.11.2019 r. została podpisana umowa pomiędzy 2. Regionalną Bazą Logistyczną a PIT-RADWAR S.A. na modyfikację i naprawę urządzeń kierowania uzbrojeniem Zenit P i Zenit B.

System ZENIT służy do zabezpieczenia dowodzenia i kierowania walką przy użyciu środków obrony przeciwlotniczej kraju. Przewidywany jest do wymiany informacji w narodowym systemie dowodzenia. Spółka PIT-RADWAR była wykonawcą elementów ZENIT w pierwszej połowie lat
80-tych.

Modyfikacja (połączona z remontem głównym), której dotyczy umowa, ma na celu przygotowanie wozów do pracy w systemie ŁOWCZA-REGA. Zostanie ona oparta na rozwiązaniach zastosowanych w wyrobach PIT-RADWAR S.A., stanowiących bazę dla rozbudowywanego systemu dowodzenia wojsk obrony przeciwlotniczej. Zagwarantuje to skuteczne przetwarzanie informacji radiolokacyjnej, pochodzącej ze stacji radiolokacyjnych (NUR-21M, SOŁA, BYSTRA), a także nadrzędnych systemów dowodzenia typu ŁOWCZA, przeznaczonych do kierowania walką ze szczebli dowódcy dywizjonu i dowódcy baterii do dowódców plutonów i drużyn, wyposażonych w terminale REGA-3 i REGA-4.

„PIT-RADWAR S.A. jest wykonawcą stacji radiolokacyjnych, terminali oraz oprogramowania wspomagającego proces kierowania i dowodzenia, które stanowią elementy składowe systemu ŁOWCZA-REGA i dysponuje wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami zapewniającymi właściwe i terminowe wykonanie umowy. – powiedział Prezes Zarządu Krzysztof Kluza – Spółka realizując cele i odpowiadając na potrzeby klientów, wykorzystuje zarówno bogate doświadczenie, jak też stale inwestuje w rozwój kompetencji, zasobów i technologii.”

Wartość umowy opiewa na kwotę 36 299 158, 59 zł.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.