49. Konferencja Naukowo-Techniczna Radiolokacji

W dn. 19 listopada 2019 r. odbyła się 49. Konferencja Naukowo-Techniczna Radiolokacji zorganizowana w ramach Dni Radiolokacji 2019.  Temat konferencji  „Krajowy przemysł radiolokacyjny w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP" zgromadził 150 gości - ekspertów z branży zbrojeniowej, reprezentujących SZ RP, przedstawicieli polskiego przemysłu obronnego, najważniejszych polskich uczelni technicznych oraz polskich instytucji i jednostek naukowo-badawczych.

Patronat honorowy nad tegoroczną konferencją objęły: Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Polska Agencja Kosmiczna oraz Komitet Elektroniki i Telekomunikacji PAN.

Konferencję otworzył Prezes Zarządu PIT-RADWAR S.A. Krzysztof Kluza, który zaakcentował kompetencje, potencjał i możliwości polskiego przemysłu radiolokacyjnego. „Projektujemy i wdrażamy złożone systemy uzbrojenia, rozpoznania i zarządzania polem walki w oparciu o własne produkty, ale też rozwiązania spółek Grupy PGZ oraz innych przedsiębiorstw przemysłu obronnego. – powiedział – Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania, zapewniając nie tylko opracowanie nowych rozwiązań, ich produkcję i dostawy, ale też serwis, modernizacje oraz rozwój produktów w trakcie ich pełnego cyklu życia".

W trakcie konferencji poruszane były również takie tematy jak kierunki rozwoju radiolokacji, potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz pozyskiwanie sprzętu w ramach PMT.


Konferencja Naukowo-Techniczna Radiolokacji organizowana była po raz 49. Jest częścią Dni Radiolokacji - wydarzenia skupiającego dwie najważniejsze w Polsce konferencje dotyczące radiolokacji i radioelektroniki, stanowiąc główne krajowe forum wymiany doświadczeń pomiędzy użytkownikami, projektantami oraz producentami urządzeń radiolokacyjnych wykorzystywanych we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP.

Konferencja przyczynia się do rozwoju zarówno polskiego przemysłu radiolokacyjnego jak również środowisk naukowo-technicznych wspierających ten przemysł co w efekcie pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu technicznego polskiej radiolokacji.

Organizatorami konferencji byli PIT-RADWAR S.A. oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Patronat medialny nad imprezą objął miesięcznik Polska Zbrojna.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.