Pierwszy w tym roku POPRAD przekazany na potrzeby SZ RP!

W dn. 16.03.2020 r. mury PIT-RADWAR SA opuścił pierwszy egzemplarz Samobieżnego Przeciwlotniczego Zestawu Rakietowego POPRAD z pakietu 24 egzemplarzy przewidzianych do przekazania w roku 2020 na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Przekazanie nastąpiło na mocy umowy zawartej pomiędzy PIT-RADWAR S.A. a Skarbem Państwa - Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę 77 sztuk Samobieżnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych POPRAD. Wartość kontraktu to ponad 1 miliard zł.

Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD, uzbrojony w rakiety bardzo krótkiego zasięgu GROM/PIORUN, przeznaczony jest do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bardzo krótkich odległościach i małych wysokościach. Posiada autonomiczny pasywny system wykrywania i śledzenia celów oraz zapewnia współpracę z systemem rozpoznania, dzięki czemu jest trudny do wykrycia i odporny na zakłócenia. Zestaw posiada wysoką manewrowość. Może pracować w systemie, jak również samodzielnie realizować zadania obrony przeciwlotniczej. Właściwości bojowe zestawu, szczególnie takie, jak wysoka mobilność i możliwość radiowej transmisji danych, zostały podporządkowane jego głównemu zastosowaniu – działaniu w systemach osłony przeciwlotniczej wojsk operacyjnych i zwalczaniu obiektów powietrznych, jak np.: samolotów, śmigłowców oraz bezpilotowych aparatów latających.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.