CWIX 2020: PIT-RADWAR testuje nowe rozwiązania dotyczące interoperacyjności!

W dniach od 8-26.06.2020 odbywa się ćwiczenie CWIX (Coalition Warrior Interoperability eXercise, eXamination, eXperimentation, eXploration). Ze względu na globalną pandemię COVID-19 tegoroczna edycja ćwiczenia realizowana jest w sposób w pełni rozproszony - zdalnie. Ćwiczenie CWIX ma na celu badanie, testowanie i weryfikowanie innowacyjnych technologii teleinformatycznych, mających kluczowe znaczenie dla efektywności funkcjonowania dowództw.

W tym roku PIT-RADWAR S.A., który po raz trzynasty bierze udział w ćwiczeniach, testuje nowe rozwiązania związane z interoperacyjnością, które zastosowane zostały w systemie FENIKS C2IS. System ten został zaproponowany przez PIT-RADWAR, w prowadzonym przez Inspektorat Uzbrojenia MON, postępowaniu na Zintegrowany Zautomatyzowany System Dowodzenia Wojsk Lądowych „WIERZBA”.

Organizatorem ćwiczenia jest Sojusznicze Dowództwo ds. Transformacji (ACT – Allied Command Transformation) a uczestniczy w nim 20 krajów oraz 2 organizacja (NATO i UE). Uczestnicy ćwiczenia biorą w nim udział pozostając w swoich krajach, natomiast przebieg ćwiczenia koordynowany jest przez Centrum Szkolenia Sił NATO (Joint Force Training Centre – JFTC) w Bydgoszczy.


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.