PIT-RADWAR wziął udział w testach urządzeń do wykrywania i przeciwdziałania BSP!

W dniach 27.09 – 01.10.2021 r. na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce odbyła się IV edycja testów urządzeń do wykrywania i przeciwdziałania bezzałogowym statkom powietrznym (BSP), zorganizowana przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, Policję, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną, Żandarmerię Wojskową. Zgłoszeń do udziału w testach mogły dokonywać podmioty oferujące kompletny system do wykrywania i przeciwdziałania BSP klasy mikro i mini.

Podczas IV edycji testów PIT-RADWAR S.A. zaprezentował kompleksowy system klasy VSHORAD, zdolny do zwalczania zarówno klasycznych środków napadu powietrznego, jak i bezzałogowych aparatów powietrznych operujących na niskich pułapach. W ramach systemu skonfigurowane zostały następujące komponenty: Zdolna do Przerzutu Stacja Radiolokacyjna BYSTRA, wóz kierowania ogniem WG-35 oraz samobieżny system automatycznej armaty AG-35 na podwoziu Jelcz.

Działania bojowe systemu objęły:

• przekazywanie ze stacji radiolokacyjnej BYSTRA do WG-35 informacji o sytuacji radiolokacyjnej i pojawiających się obiektach,

• przechwyt wykrytego celu przez WG-35 oraz śledzenie go przy użyciu optoelektronicznej głowicy śledzącej i układu wideotrakera,

• wypracowanie nastaw balistycznych i zdalne, automatyczne wysterowanie armaty AG-35 do zwalczania wybranego celu.

Informacja o sytuacji radiolokacyjnej oraz obiektach znajdujących się w polu widzenia wybranych sensorów może być również przekazywana do WG-35 z nadrzędnego stanowiska dowodzenia.

Zaprezentowane przez PIT-RADWAR rozwiązanie zapewnia spójne i zintegrowane działanie komponentów systemu w zakresie wykrywania, przechwytu, śledzenia i zwalczania celu.


PIT-RADWAR składa podziękowania Ministerstwu Obrony Narodowej, Dowództwu Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Zarządowi Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej za udostępnienie stacji radiolokacyjnej BYSTRA oraz umożliwienie przeprowadzenia testów z jej wykorzystaniem.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.