PIT-RADWAR dostarczył do SZ RP trenażer do nauki operatorów Radiolokacyjnego Zestawu Rozpoznania Artyleryjskiego (RZRA) LIWIEC


22 grudnia br. PIT-RADWAR dostarczył do SZ RP Trenażer do nauki operatorów Radiolokacyjnego Zestawu Rozpoznania Artyleryjskiego (RZRA) LIWIEC. Przekazanie Trenażera nastąpiło w ramach umowy zawartej z IU MON w marcu 2020 roku.


Trenażer Radiolokacyjnej Stacji Rozpoznania Artyleryjskiego (RZRA) LIWIEC przeznaczony jest do szkolenia nowych załóg radaru oraz doskonalenia umiejętności wykorzystania bojowego i obsługi przez etatowe załogi stacji radiolokacyjnej RZRA LIWIEC. Zapewni on przyszłym dowódcom oraz operatorom stacji radiolokacyjnej RZRA LIWIEC możliwość nabycia i doskonalenia umiejętności w zakresie:

  • pracy operacyjnej na stanowisku obserwacyjnym poprzez odpowiednie symulowanie RZRA LIWIEC w postaci radaru wirtualnego oraz odwzorowanie rzeczywistego środowiska pracy i otoczenia radaru,
  • budowy, diagnostyki, obsług technicznych oraz napraw radaru,
  • koordynacji działań z osobami funkcyjnymi nadrzędnego systemu kierowania ZZKO TOPAZ i wymiany danych z rozpoznania.

Szkolenia z wykorzystaniem Trenażera prowadzone będą pod nadzorem Instruktora. Środowisko urządzenia umożliwi również zarządzane organizacją szkoleń z wykorzystaniem Trenażera, sprawdzenie poziomu wiedzy nabytej przez kursantów w trakcie szkoleń instruktażowych i operacyjnych oraz archiwizację i dokumentowanie całego procesu szkoleniowego.


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.