Okrętowy System Uzbrojenia OSU-35K zdobył I miejsce w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności”

Okrętowy System Uzbrojenia OSU-35K, opracowany przez PIT-RADWAR, zajął I miejsce w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności” na najlepsze projekty opisane w katalogu: Innowacje - Wdrożenia – Bezpieczeństwo – Obronność 2022. 

Konkurs, organizowany przez portal-mundurowy.pl, odbył się pod patronatem honorowym ministra Pawła Solocha, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz dr. inż. Remigiusza Kopoczka, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W konkursie uczestniczyło 46 rozwiązań opisanych w najnowszym katalogu: Innowacje - Wdrożenia – Bezpieczeństwo – Obronność. 

Okrętowy system artyleryjski oparty na armacie morskiej AM-35 jest przeznaczony do zwalczania celów powietrznych na wysokościach od bardzo niskich do średnich. System jest skutecznym środkiem obrony przed bezpilotowymi środkami powietrznymi. Może być także stosowany do zwalczania celów na powierzchni morza.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.