Okrętowy System Uzbrojenia OSU-35K laureatem nagrody Lider Bezpieczeństwa Państwa

Spółka PIT-RADWAR została wyróżniona nagrodą Lider Bezpieczeństwa Państwa w kategorii Innowacyjny Produkt za Okrętowy System Uzbrojenia OSU-35K. Wręczenie nagród odbyło się drugiego dnia jubileuszowego XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, podczas uroczystej Gali. 

Nagrodę Lider Bezpieczeństwa Państwa w imieniu Spółki odebrał pan Piotr Górzyński - Członek Zarządu PIT-RADWAR S.A.

OSU-35K to zdalnie sterowany, stabilizowany okrętowy system uzbrojenia wyposażony w automatyczną armatę 35 mm z niezależnym optoelektronicznym systemem śledzenia celu.

W skład systemu wchodzi automatyczna armata (AM-35), zintegrowana głowica obserwacyjno-śledząca (ZGS-35), blok systemu kierowania ogniem (BSKO) i rezerwowe stanowisko kierowania ogniem (RSKO). Konstrukcja AM-35 i ZGS-35 wykonane są w technologii włókien węglowych.

OSU-35K zapewnia zwalczanie celów powietrznych wykonujących manewr kursem, prędkością i wysokością w strefie ognia oraz celów nawodnych. Przeznaczony do współpracy z CMS (Combat Management System). Otwarta architektura systemu, jego modułowość i skalowalność daje możliwość integracji na okrętach wielu klas.

System można obejrzeć podczas tegorocznego MSPO.


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.