PIT-RADWAR S.A. podpisał umowę na dostawę Okrętowych Systemów Uzbrojenia OSU-35K

PIT-RADWAR S.A. i PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. zawarły umowę na zakup i dostawę Okrętowych Systemów Uzbrojenia OSU-35K z przeznaczeniem na 3 jednostki (projekt Kormoran II).  Umowa będzie realizowana w latach 2022-2026 i przewiduje dostawę 3 sztuk Systemów OSU-35K. Wartość umowy to ponad 100 mln złotych brutto.

OSU-35K jest modułowym systemem do obrony bezpośredniej, który powstał z myślą o zabudowie na różnego typu jednostkach pływających,  Posiada zdolność do wykrywania, śledzenia i zwalczania celów powietrznych takich jak: samoloty, śmigłowce, bezzałogowe statki powietrzne, a także pociski rakietowe oraz nieopancerzone i lekko opancerzone cele nawodne i lądowe. Okrętowy System Uzbrojenia OSU-35K to zdalnie sterowany, stabilizowany okrętowy system uzbrojenia wyposażony w automatyczną armatę 35 mm z niezależnym optoelektronicznym systemem śledzenia celu.

W skład systemu wchodzi automatyczna armata (AM-35), zintegrowana głowica obserwacyjno-śledząca (ZGS-35), blok systemu kierowania ogniem (BSKO) i rezerwowe stanowisko kierowania ogniem (RSKO). Konstrukcja AM-35 i ZGS-35 wykonane są w technologii włókien węglowych.

OSU-35K zapewnia zwalczanie celów powietrznych wykonujących manewr kursem, prędkością i wysokością w strefie ognia oraz celów nawodnych. Przeznaczony do współpracy z CMS (Combat Management System). Otwarta architektura systemu, jego modułowość i skalowalność daje możliwość integracji na okrętach wielu klas.


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.