"Mała Kobyłka” – PIT-RADWAR S.A. rozbudowuje potencjał produkcyjny

„Mała Kobyłka” – PIT-RADWAR rozbudowuje potencjał produkcyjny

23 listopada 2022 r. pomiędzy PIT-RADWAR S.A. a Spółką MIRBUD została podpisana umowa na wykonanie prac budowlanych na terenie Spółki w Kobyłce.

Na uroczystym podpisaniu umowy obecni byli, ze strony PIT-RADWAR S.A. dr inż. Przemysław Kowalczuk, Prezes Zarządu oraz dr inż. Andrzej Sieradz i Paweł Rogosz, Członkowie Zarządu. Ze strony firmy Mirbud - Jerzy Mirgos Prezes Zarządu, Anna Więzowska - Prokurent oraz Kamil Zakrzewski - Dyrektor Techniczny.

Podpisana umowa przewiduje wybudowanie kompleksu produkcyjno-montażowego z częścią biurowo-socjalną, zapleczem technicznym i niezbędną infrastrukturą techniczną. Kompleks o powierzchni ponad 10.000 m2 zapewni Spółce zwielokrotnienie zdolności produkcyjnych wyrobów o dużych gabarytach, w tym integracji systemowej, przeprowadzania testów i czynności serwisowych. W projekcie uwzględniono wytyczne i założenia koncepcji Przemysłu 4.0 w tym konfigurowalne, mobilne stanowiska montażowe, strefową kontrolę zużycia energii oraz pełen monitoring procesów zgodny ze standardami „aerospace”. Inwestycje związane z infrastrukturą naziemną i podziemną oraz mediami zostaną zrealizowane w stopniu umożliwiającym ich rozbudowę i będą ściśle skorelowane z inwestycjami planowanymi w kolejnych etapach.

Zgodnie z opracowanym harmonogramem umowy, oddanie obiektów do użytkowania planowane jest na listopad 2023 r. Wartość inwestycji to ok. 100 mln. zł.

„Kilkanaście ostatnich miesięcy to dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej czas dużego przyspieszenia rozbudowy niezbędnych zdolności produkcyjnych między innymi poprzez realizacje dużych inwestycji. Podobnie jak w innych spółkach, takich jak skarżyskie MESKO lub łódzkie WZL-1, PIT-RADWAR przyspieszył z procesem rozbudowy swoich zdolności rozpoczynając realizację tego, o czym mówiło się od lat. Oczywiście obecna inwestycja jest tylko częścią większego planu obejmującego również rozbudowę naszych obecnych oraz przyszłych oddziałów poza Warszawą. Dzięki odważnym decyzjom PGZ oraz Spółki są to procesy realizowane równolegle. O widocznych efektach tych inicjatyw będziemy komunikować w najbliższych miesiącach” – dr inż. Przemysław Kowalczuk, Prezes Zarządu PIT-RADWAR S.A.

Inwestycja o nazwie Mała Kobyłka jest pierwszym etapem rozbudowy potencjału produkcyjnego PIT-RADWAR S.A. w oparciu o posiadaną infrastrukturę w Kobyłce k. Warszawy. Docelowo w Kobyłce powstanie nowoczesny zakład produkcyjno-technologiczny z pełnym zapleczem laboratoryjnym i badawczo-rozwojowym, do którego przeniesiona zostanie cała działalność operacyjna z dotychczasowej lokalizacji w Warszawie.

Rozbudowa potencjału produkcyjnego PIT-RADWAR S.A. jest warunkiem dalszego rozwoju Spółki i udziału w procesie modernizacji SZ RP. Umocni to pozycję tej części Polskiej Grupy Zbrojeniowej w obszarach nowoczesnych, kompleksowych systemów obrony powietrznej, dowodzenia, uzbrojenia w oparciu o innowacyjne technologie elektroniki i radiolokacji oraz integracji systemów.


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.