Kolejna stacja radiolokacyjna TRS-15M przekazana Siłom ZbrojnymSpółka PIT-RADWAR przekazała Siłom Zbrojnym RP  kolejny egzemplarz stacji radiolokacyjnej TRS-15M. 

Mobilny trójwspółrzędny radar obserwacyjny średniego zasięgu TRS-15 jest przeznaczony do pracy w systemie obrony powietrznej jako źródło informacji radiolokacyjnej dla systemów dowodzenia i kierowania. Radar jest wykorzystywany do uzupełniania luk w pokryciu radiolokacyjnym (tzw. gap filler).
Po dodaniu funkcjonalności kanału morskiego, radar może pracować jako sensor
nabrzeżnych systemów rakietowych.
Stacja radiolokacyjna śledzi obiekty poruszające się na pułapie do 30 km oraz w odległościach nawet ponad 200 km od radaru. Radar może monitorować powyżej 100 obiektów jednocześnie. Dzięki antenie na podnoszonym maszcie stacja ma zwiększone zdolności wykrywania i śledzenia niskolecących obiektów powietrznych.
Stacje radiolokacyjne TRS-15M wyposażone są również w interrogatory ISZ-50 systemu IFF standardu MARK XIIA, umożliwiające identyfikację „swój – obcy" w aktualnie obowiązującym modzie 5.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.