Radar P-18PL zdobył II miejsce w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności” 2023

Radar wstępnego wskazywania celów P-18PL, opracowany przez konsorcjum w składzie PIT-RADWAR SA (lider) i Wojskowa Akademia Techniczna, zajął II miejsce w konkursie „Innowacje dla Bezpieczeństwa i Obronności” na najlepsze projekty opisane w katalogu: Innowacje – Wdrożenia – Bezpieczeństwo – Obronność 2023.

Konkurs, organizowany przez portal-mundurowy.pl, odbył się pod patronatem honorowym ministra Jacka Siewiery, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Jacka Orła, p.o. Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W konkursie uczestniczyło 40 rozwiązań opisanych w najnowszym katalogu: Innowacje – Wdrożenia – Bezpieczeństwo – Obronność. Są to, zdaniem Organizatora, najciekawsze propozycje pochodzące z firm państwowych i prywatnych, uczelni czy też ośrodków badawczych-rozwojowych, niekoniecznie związanych z potencjałem obronnym kraju.

P-18PL to trójwspółrzędny radar dalekiego zasięgu. Jego zadaniem jest wykrywanie i wskazywanie celów dla obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Fazowe skanowanie przestrzeni w dwóch płaszczyznach umożliwia określenie odległości, azymutu i wysokości wykrytego obiektu. Takie zdolności wynikają m.in. z zastosowania anteny aktywnej AESA (Active Electronically Scanned Array). Radar wykrywa również obiekty wykonane z wykorzystaniem rozwiązań stealth.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.