Nagrody Rektorskie WAT dla PIT-RADWAR S.A. 

Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Rektora WAT.

W kategorii osiągnięcie wdrożeniowe za opracowanie prototypu radaru P-18PL wstępnego wskazywania celów, pracującego w paśmie metrowym, ze skanowaniem fazowym w dwóch płaszczyznach dla zestawów rakietowych OP (ZROP) nagrodzeni zostali pracownicy PIT-RADWAR S.A.: Marek Krawczyk, Andrzej Modrzewski i Paweł Kobuszewski.

P-18PL przeszukuje przestrzeń w celu wczesnego wykrycia zagrożenia atakiem powietrznym, określenia kierunku ataku/nalotu, rodzaju zagrożenia (klasyfikacja środka ataku) oraz wskazania celów radarom kierowania ogniem. Zastosowano w nim antenę aktywną z elektronicznie sterowaną wiązką nadawczą i cyfrowym formowaniem wiązek odbiorczych w płaszczyźnie azymutu i elewacji, tzw. AESA (Active Electronically Scanned Array). 


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.