PIT-RADWAR S.A.  podpisał umowę z Kongsberg Defence & Aerospace na dostawę dwóch Morskich Jednostek Rakietowych

26 października br. należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej PIT-RADWAR S.A. podpisał umowę z Kongsberg Defence & Aerospace (KDA) na wykonanie i dostawę systemów dowodzenia i łączności dwóch Morskich Jednostek Rakietowych.

Jest to kluczowa umowa dla elektronicznej części PGZ. Podpisany kontrakt przewiduje wykonanie i dostawę wozów do aż czterech Nadbrzeżnych Dywizjonów Rakietowych. Będą to Mobile Communication Centres (MCC), Squadron Command Vehicles (SCV), Battery Command Vehicles (BCV), Command Control Vehicles (CCV), Mobile Workshop Vehicles (MWV), Naval Command Vehicles (NCV). Całość to 96 nowoczesnych jednostek - systemów dowodzenia, łączności i wyrzutni rakietowych. 

Łączna wartość kontraktu wynosi ponad 1,1 mld złotych netto. Realizacja umowy zakończy się w 2029 r.

Umowa jest konsekwencją kontraktu zawartego 5 września 2023 r. pomiędzy Agencją Uzbrojenia i Kongsberg Defence & Aerospace (KDA) na dostawę nadbrzeżnych systemów rakietowych z pociskami NSM (Naval Strike Missile). Obecnie Marynarka Wojenna dysponuje dwoma systemami NDR dostarczonymi w ramach dwóch kontraktów realizowanych przez KDA. Spółka PIT-RADWAR współpracowała z Kongsberg Defence & Aerospace przy obydwu umowach. Kontraktom towarzyszył również transfer technologii do polskiego przemysłu, dotyczący zarówno utrzymania elementów systemu NDR i samych pocisków NSM (czym zajmują się Wojskowe Zakłady Elektroniczne w Zielonce), jak i kompetencji związanych z budową i integracją systemów dowodzenia i przekazywania danych.


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.