System Pasywnej Lokacji otrzymał nagrodę „Orzeł Bezpieczeństwa"

6 maja w warszawskim hotelu Sofitel Warszawa Victoria odbyło się uroczyste wręczenie nagród Orły Bezpieczeństwa 2024. „Orły Bezpieczeństwa” to nagrody wyróżniające osoby i instytucje, które w realny sposób przyczyniły się do wzmocnienia obronności Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Wśród laureatów, po raz kolejny, znalazł się PIT-RADWAR S.A. W tym roku nasza spółka otrzymała statuetkę w kategorii „Najbardziej innowacyjny produkt związany z obronnością” za System Pasywnej Lokacji. 

Nagrodę z rąk Marcina Kulaska, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, odebrał Leszek Dubiński, Członek Zarządu PIT-RADWAR S.A.

Uroczysta Gala była wydarzeniem towarzyszącym 6. edycji Defence24 Days organizowanej przez portal Defence24.
Wśród uczestników gali obecni byli m.in. przedstawiciele rządu, w tym Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski oraz Sekretarz Stanu w kancelarii Prezydenta, Szef BBN Jacek Siewiera – również tegoroczni laureaci nagród Orły Bezpieczeństwa, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Paweł Bejda, przedstawiciele placówek dyplomatycznych oraz przedstawiciele zarządów spółek polskiego i zagranicznego przemysłu obronnego.

System Pasywnej Lokacji umożliwia rozpoznawanie statków powietrznych w sposób całkowicie pasywny, bez wskazywania własnej pozycji. Kluczową cechą SPL jest połączenie dwóch podsystemów:
- PCL (Passive Coherent Location) pozwalającego na wykrywanie celów na podstawie sygnałów z nadajników okazjonalnych, np. telefonii komórkowej i telewizji cyfrowej
- PET (Passive Emitter Tracking), który pozwala na wykrywanie sygnałów emitowanych przez platformy powietrzne.
SPL został opracowany przez PIT-RADWAR S.A. w ramach projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z AM Technologies i Politechniką Warszawską. Będzie kluczowym elementem Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej RP. 


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.