Bumar Elektronika S.A. na spotkaniu Panelu Sensors and Electronics Technology

W dniach 13-17 maja 2013 r. w obiektach należących do Multinational Corps Northeast w Szczecinie odbyła się Narada Specjalistów (RSM), a następnie wiosenne posiedzenie Panelu SET (Sensors and Electronics Technology) pracującego w ramach NATO STO (Science and Technology Organisation). Spotkania Panelu SET odbywają się dwa razy w roku i mają na celu wspieranie nauki i poszerzanie wiedzy naukowców oraz podsumowywanie i proponowanie programu pracy badawczej Science and Technology Board (STB). Każde spotkanie organizowane jest przez inny kraj członkowski. 

 Dwudniowa Narada Specjalistów, która odbyła się w dniach 13-14 maja br. poświęcona była tematowi „Radary pasywne, zagadnienia teoretyczne i praktyczne w zastosowaniach wojskowych”. Wzięło w niej udział ponad 100 ekspertów z 17 krajów NATO. Na naradzie spółkę Bumar Elektronika reprezentował dr inż. Tadeusz Brenner, który wystąpił z dwoma referatami. W kolejnych trzech dniach, od 15 do 17 maja, odbyło się 31. posiedzenie Panelu NATO STO/SET, którego głównym celem działalności jest rozwój specjalistycznej wiedzy i technologii na rzecz bezpieczeństwa krajów NATO i ich partnerów w ramach wzajemnej współpracy. Obszarem aktywności Panelu SET jest rozwój wspólnych projektów badawczych, wymiany wiedzy i informacji, oraz rozwój nauki i technologii krajów NATO w dziedzinie czujników i elektroniki w kontekście obrony i bezpieczeństwa.  Polska delegacja w Panelu SET/STO/NATO uczestniczy w pracach Panelu od 1998 roku. W składzie delegacji jest pracownik spółki Bumar Elektronika pan Maciej Smolarczyk.   

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.