PIT-RADWAR S.A. podpisał umowę na wykonanie usługi szkolenia z zakresu systemu SI DUNAJPIT-RADWAR S.A. podpisał umowę z Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych wykonanie usługi szkolenia z zakresu systemu SI DUNAJ.
System DUNAJ stanowi podstawowe wyposażenie zasadniczych elementów narodowego systemu obrony powietrznej szczebla taktycznego - Ośrodków Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) Sił Powietrznych RP. System ten został wprowadzony na uzbrojenie Sił Zbrojnych RP w 2001 roku i zastąpił wówczas system Dunajec (opracowany i wdrożony również przez obecny PIT-RADWAR S.A.) wykorzystywany w Siłach Powietrznych od roku 1978. Po uzyskaniu przez system DUNAJ akredytacji bezpieczeństwa umożliwiającej przetwarzanie informacji o klauzuli NATO CONFIDENTIAL, z dniem 5 grudnia 2015 r. system DUNAJ został włączony do zintegrowanego systemu dowodzenia obroną powietrzną i przeciwrakietową NATO (NATINAMDS).
DUNAJ wspiera realizację zasadniczych funkcji obrony powietrznej – stałą (w trybie 24/7) kontrolę przestrzeni powietrznej oraz kierowanie lotnictwem. W ramach współpracy w systemie NATINAMDS bierze udział w zapewnieniu sojusznikom jednolitego obrazu rozpoznanej sytuacji powietrznej (RAP). W realizacji tego procesu współpracuje z sojuszniczymi obiektami klasy CRC i CAOC.
DUNAJ jest jednym z pierwszych w Europie systemem Obrony Powietrznej, w którym infrastruktura teleinformatyczna została oparta o sieć rozległą WAN.  Dzięki temu wdrożono w nim wiele cech przynależnych rozwiązaniom sieciocentrycznym. Uczyniło to system skalowalnym, interoperacyjnym i podatnym na ciągły rozwój przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu niezawodności. Jest to w tej klasie produktów wymaganiem krytycznym. System objęty jest wieloletnią umową serwisową (z IWsp SZ), co zapewnia jego ciągłe dostosowywanie do wymogów Zamawiającego i Użytkownika.

Wartość podpisanej umowy to blisko 700 tys. zł. brutto.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.