Słuchacze Podyplomowych Studiów Wojskowej Służby Zagranicznej z wizytą studyjną w PIT-RADWAR S.A.

W dniu 15 lutego 2021 r. w siedzibach spółek PIT-RADWAR oraz PCO miała miejsce łączona wizyta studyjna oficerów - uczestników Podyplomowych Studiów Wojskowej Służby Zagranicznej oraz Kursu Przygotowania Kadr Wojskowej Służby Zagranicznej.

Spotkanie jest jednym z serii planowanych spotkań, których celem jest zapoznanie przyszłych Attaché Obrony z działalnością spółek GK PGZ. Dla oficerów mających zajmować stanowiska Attaché Obrony przyswojenie wiedzy na temat możliwości polskiego przemysłu obronnego stanowi niezbędną część procesu szkolenia.

Przedstawiona gościom prezentacja multimedialna pozwoliła zapoznać się m.in. z głównymi obszarami działalności i ofertą produktową spółki PIT-RADWAR. Poruszone zostały także zagadnienia eksportowe, jak też te dotyczące specyfiki innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez firmę.

Wśród urządzeń, które delegacja miała okazję obejrzeć znalazły się systemy ogniowe, w tym m.in. samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD i system automatycznej armaty przeciwlotniczej AG-35, a także rozwiązania z zakresu radiolokacji.

Pozyskane informacje pozwolą słuchaczom pogłębić wiedzę dotyczącą najnowszych technologii wykorzystywanych przez polski przemysł obronny na rzecz wspierania bezpieczeństwa narodowego, co w konsekwencji skutkować będzie promocją naszego przemysłu na arenie międzynarodowej.


Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.