PIT-RADWAR S.A. przekazał kolejne POPRADY

PIT-RADWAR S.A. dostarczył 3 kolejne sztuki Samobieżnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych (SPZR) POPRAD do Sił Zbrojnych RP. Jest to druga dostawa z tegorocznej partii obejmującej 19 sztuk urządzeń.  Umowa na dostawę systemów POPRAD, zawarta z Inspektoratem Uzbrojenia w 2015 roku, obejmuje 79 systemów o wartości ponad miliarda złotych. Zestawy POPRAD są używane w wybranych brygadach Wojsk Lądowych oraz w dywizyjnych pułkach przeciwlotniczych.

 
Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD, uzbrojony w rakiety bardzo krótkiego zasięgu GROM/PIORUN, przeznaczony jest do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bardzo krótkich odległościach i małych wysokościach. Posiada autonomiczny pasywny system wykrywania i śledzenia celów oraz zapewnia współpracę z systemem rozpoznania, dzięki czemu jest trudny do wykrycia i odporny na zakłócenia. Zestaw posiada wysoką manewrowość. Może pracować w systemie, jak również samodzielnie realizować zadania obrony przeciwlotniczej. Właściwości bojowe zestawu, szczególnie takie, jak wysoka mobilność i możliwość radiowej transmisji danych, zostały podporządkowane jego głównemu zastosowaniu – działaniu w systemach osłony przeciwlotniczej wojsk operacyjnych i zwalczaniu obiektów powietrznych, jak np.: samolotów czy śmigłowców.  POPRAD to też skuteczny środek przeciwko bezpilotowym aparatom latającym. Funkcjonalność tę można wzmocnić poprzez doposażenie go w elementy zestawu niekinetycznej neutralizacji BSP.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.