PIT-RADWAR S.A. podpisał umowę na dostawę symulatorów radaru BYSTRA

28 listopada br. pomiędzy PIT-RADWAR S.A. a Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej S.A. została podpisana umowa na dostawę 5 sztuk symulatorów radaru Bystra wraz z pakietem szkoleniowym. Wartość umowy to ok. 14 mln złotych. Dostawy będą realizowane w latach 2022- 2025.
 
Zdolna do przerzutu stacja radiolokacyjna BYSTRA przeznaczona jest do wykrywania i wskazywania celów w przeciwlotniczych zestawach krótkiego zasięgu stosowanych do osłony taktycznych ugrupowań bojowych przed środkami napadu powietrznego. ZDPSR BYSTRA jest radarem wielofunkcyjnym i wielozadaniowym o wszechstronnych możliwościach i zastosowaniach, posiadającym zdolność wykrywania i śledzenia typowych zagrożeń powietrznych jak samoloty bojowe i śmigłowce (również w zawisie), pocisków rakietowych, a także bezpilotowych statków powietrznych oraz granatów moździerzowych.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.