PIT-RADWAR S.A. otwiera Mazowieckie Centrum Produkcyjno-Serwisowe

Ogromne inwestycje w modernizację Sił Zbrojnych RP stawiają przed Polską Grupą Zbrojeniową liczne wyzwania szybkiego zwielokrotnienia możliwości produkcyjnych. Odpowiedzią na zapotrzebowanie polskiego MON jest rozwój szeroko rozumianego potencjału spółek PGZ. 

5 października br., w obecności Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka i Prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastiana Chwałka otwarte zostało Mazowieckie Centrum Produkcyjno-Serwisowe - najnowsza, warta ponad 100 milionów złotych, inwestycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przeprowadzona w spółce PIT-RADWAR S.A jako pierwszy etap większego planu rozwoju potencjału produkcyjnego domeny elektronicznej Grupy. W podwarszawskiej Kobyłce, w ciągu niespełna roku powstał nowoczesny kompleks produkcyjno-serwisowy z zapleczem technicznym i niezbędną infrastrukturą techniczną. Projekt został zrealizowany zgodnie z wytycznymi i założeniami koncepcji Przemysłu 4.0, w tym konfigurowalnymi, mobilnymi stanowiskami montażowymi, strefową kontrolą zużycia energii oraz pełnym monitoringiem procesów zgodnym ze standardami „aerospace”. Obiekt o powierzchni ponad 10.000 m2 i wysokości ponad 20 m zapewni Spółce zwielokrotnienie zdolności produkcyjnych wyrobów o dużych gabarytach, w tym integracji systemowej, przeprowadzania testów i czynności serwisowych. Wewnętrzny system centralnego monitoringu i kontroli wszystkich istotnych parametrów, lokalne centrum nadzoru, system elastycznych stanowisk FloorBox, w tym monitoring ugięć posadzki pozwalają na zarządzanie procesami produkcji potokowej w pełnym zakresie.

Zrealizowana inwestycja o kryptonimie Mała Kobyłka jest pierwszym etapem rozbudowy potencjału produkcyjnego PIT-RADWAR S.A w oparciu o Kobyłce k. Warszawy. Docelowo do podwarszawskiej lokalizacji przeniesiona zostanie większość działalności operacyjnej z dotychczasowej lokalizacji w Warszawie. 

Rozbudowa zdolności produkcyjnych PIT-RADWAR S.A. jest warunkiem dalszego rozwoju Spółki i udziału w procesie modernizacji SZ RP. Umacnia to pozycję tej części Polskiej Grupy Zbrojeniowej w obszarach nowoczesnych, kompleksowych systemów obrony powietrznej, dowodzenia, uzbrojenia w oparciu o innowacyjne technologie elektroniki i radiolokacji oraz integracji.

Wykorzystano zdjęcie PGZ.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.