PIT-RADWAR S.A. podpisał umowę z firmą Digica

PIT-RADWAR S.A. zawarł umowę na opracowanie systemu AI przeznaczonego do wykorzystania w produkowanych przez Spółkę urządzeniach. Wykonawcą zamówionego systemu jest polska firma Digica specjalizująca się w analizie danych i uczeniu maszynowym opartych na sztucznej inteligencji.

Opracowywany system AI znajdzie zastosowanie w stacjach radiolokacyjnych PIT-RADWAR S.A. Wyspecjalizowane rozwiązanie zwiększy ich skuteczność w zakresie rozpoznawania obiektów. Stacje radiolokacyjne zyskają większą precyzję i szersze możliwości w zakresie klasyfikacji obiektów, w tym obiektów poruszających się z bardzo dużymi prędkościami.

W imieniu PIT-RADWAR S.A. umowę podpisał Marek Adamiak, Członek Zarządu. Rafał Janczyk, założyciel i Prezes Zarządu Digica, określił współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową jako „strategicznie bardzo ważną, z której wszyscy w Digica jesteśmy dumni, tym bardziej, że będziemy mogli przyczynić się do powstania projektów, które pomogą zwiększać bezpieczeństwo militarne naszego kraju”.

Digica jest jedyną firmą w Europie zajmującą się kompleksowo wdrażaniem Sztucznej Inteligencji w Systemy Wojsk NATO. Dzięki współpracy z firmami zbrojeniowymi z USA, Wielkiej Brytanii oraz Polski w ciągu 7 lat Digica zdobyła rozległe doświadczenie we wdrażaniu systemów wojskowych w oparciu o sztuczną inteligencję. W tej dziedzinie stworzyła wiele projektów takich jak m.in. obserwacja i rozpoznanie, pozyskiwanie celów i symulacje pola bitwy zoptymalizowane za pomocą technik głębokiego uczenia, usługi automatycznego wsparcia misji oparte na wizji komputerowej oraz zaawansowane systemy radarowe.

Rozwiązania opracowywane przez Digica przechodzą złożone testy wojskowe różnych państw NATO. Stworzone przez firmę systemy znajdują praktyczne zastosowania np. w monitorowaniu granic USA, czy też w walkach w Ukrainie.

Należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej PIT-RADWAR S.A. to jeden z największych i najistotniejszych dla bezpieczeństwa państwa podmiotów polskiego przemysłu obronnego. Spółka dostarcza ponad 90 procent stacji radiolokacyjnych i systemów dowodzenia użytkowanych przez polskie siły zbrojne. W ofercie PIT-RADWAR S.A. znajdują się także systemy wspomagania dowodzenia i kierowania ogniem, jak również środki ogniowe. Tak rozbudowana gama produktów stawia spółkę w czołówce innowacyjnych producentów uzbrojenia w Europie i czyni ją liderem wśród integratorów systemów obrony przeciwlotniczej i uzbrojenia.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.