PIT-RADWAR S.A. na MSPO 2017

W dniach 5-8 września 2017 roku, w Kielcach odbywa się XXV jubileuszowa edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. PIT-RADWAR S.A., podobnie jak w latach ubiegłych prezentuje swoją ofertę w ramach ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej, mającej tytuł Partnera Strategicznego imprezy.

W tym roku na stoisku spółki można obejrzeć:

  • zdolną do przerzutu stację radiolokacyjną BYSTRA,
  • mobilną trójwspółrzędną stację radiolokacyjną dalekiego zasięgu WARTA,
  • samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD,
  • urządzenia systemu IFF Mark XIIA,
  • systemy wspomagania wojsk lądowych.

ZDPSR BYSTRA przeznaczona jest do wykrywania i wskazywania celów w przeciwlotniczych zestawach krótkiego zasięgu stosowanych do osłony taktycznych ugrupowań bojowych przed środkami napadu powietrznego. To radar wielofunkcyjny i wielozadaniowy o wszechstronnych możliwościach i zastosowaniach, posiadający zdolność wykrywania i śledzenia typowych zagrożeń  powietrznych jak samoloty bojowe i śmigłowce (również w zawisie), pocisków rakietowych, a także  bezpilotowych statków powietrznych oraz granatów moździerzowych.

WARTA jest wielomisyjnym, pracującym w paśmie L, trójwspółrzędnym radarem kontroli przestrzeni powietrznej z półprzewodnikową anteną aktywną. Warta  spełnia wymagania techniczne zdefiniowane przez NATO dla radarów klasy DADR (Deployable Air Defence Radar).

Samobieżny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy POPRAD jest przeznaczony do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bliskich odległościach i małych wysokościach przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych bliskiego zasięgu. SPZR POPRAD może być stosowany do osłony kolumn wojsk, miejsc postoju, stanowisk dowodzenia i zgrupowań, oraz lotnisk, portów, zakładów przemysłowych, węzłów komunikacyjnych itp. przed uderzeniami środków napadu po-wietrznego.

Urządzenia systemu IFF Mark XIIA to Interrogatory IDZ-50 i ISZ-50 oraz Transpondery TRL-50 i TRN-50. Interrogatory IDZ-50 i ISZ-50 systemu IFF MARK XIIA są przeznaczone do współpracy ze stacjami radiolokacyjnymi, odpowiednio, dalekiego i średniego zasięgu. Pracują one w modach 1, 2, 3/A, C i S oraz, po podłączeniu odpowiedniego szyfratora, modach 4 i/lub 5. TRL-50 jest zdalnie sterowanym urządzeniem odzewowym (transponderem) systemu IFF Mark XIIA (praca w modach 1, 2, 3/A, C i S oraz 4 i/lub 5 po podłączeniu szyfratora) z funkcją „diversity” przeznaczonym do instalacji na statkach powietrznych i okrętach. W systemie Reverse IFF (RIFF), przewidzianym do prowadzenia identyfikacji w relacji powietrze-ziemia, transponder TRL-50 pełni funkcję urządzenia zapytującego (interrogatora). TRN-50 jest zdalnie sterowanym transponderem systemu RIFF przeznaczonym do instalacji na platformach lądowych i okrętach.

Spółka zaprezentowała także swoje kompetencje w zakresie systemów wspomagania wojsk lądowych, czego przykładem jest automatyzowany system dowodzenia związkiem taktycznym FENIKS, przeznaczony do realizacji procesów dowodzenia na szczeblu korpusu, dywizji, brygady i batalionu wojsk lądowych oraz do wspomagania pracy sztabu poprzez automatyzację czynności i procesów dowodzenia. Rozwiązania stosowane w systemie FENIKS zapewniają monitorowanie bieżącej sytuacji operacyjno-taktycznej oraz wspomaganie dowodzenia we wszystkich fazach jego cyklu.

Nasze systemy można także obejrzeć na ekspozycji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. W tym roku prezentowana jest mobilny trójwspółrzędny radar średniego zasięgu ODRA, radiolokacyjny zestaw rozpoznania radioelektronicznego LIWIEC oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.